top of page

דיקור נוירולוגי בשיטת ד"ר טאן ומסטר טונג

מתאים לטיפול באזור הכואב על ידי דיקור של הנקודות המרוחקות מאתר הכאב. שיטה זו מבוססת על התפיסה שניתן להמשיל את גוף האדם להולוגרמה. הולוגרמה, בהגדרתה הפיזיקלית, היא דימוי תלת מימדי שנוצר בעזרת קרני לייזר, שבו כל פיסה מן ההולוגרמה מכילה מידע על השלם ומכל פיסה קטנה ניתן לשחזר את המידע במלואו. גם הגוף שלנו מהווה הולוגרמה. לדוגמה, כל תא בגופנו מכיל עותק מלא של החומר התורשתי, הדנ"א, שבו מידע על הגוף כולו. מבחינה אנטומית, סידור של שתי עיניים אף ופה, מקביל לשני אשכים/שחלות (עיניים) רחם/בלוטת הערמונית (אף) פות/פין (פה). באופן דומה, כל חלק בגוף יכול לייצג את הגוף השלם. על בסיס התכונה המופלאה הזו התפתחה הרפלקסולוגיה (כף הרגל מייצגת את הגוף כולו), רפואה קוריאנית (כף היד מייצגת את הגוף) ואירידיולוגיה (גלגל העין מייצג את הגוף).

גם הרפואה הסינית משתמשת ביעילות רבה בתופעת ההולוגרמה. מכאן התפתח דיקור האוזן, וגם השיטה המרשימה של דיקור באזור המרוחק ממוקד הבעיה נעזרת ביכולת זו. הבנה ושימוש בחוק טבע זה משפר מאוד את היכולות שלנו לטפל בבעיות כרוניות ובכאבים פתאומיים.

 

גוף כהולוגרמה. לדוגמה: מלוא הגוף מיוצג בכף היד

דיקור לפי רפואה סינית קלאסית

מתאים לטיפול בבעיות כרוניות, הזנה ויצירה של דם, ניקוי ליחה, הוצאת עודפי חום וקור מן הגוף. עם התגברות העניין בעולם ברפואה הסינית, החליטו חוקרים בקוריאה, סין ויפן לבדוק את הגישה העתיקה הזו באמצעות הכלים המשוכללים שעומדים כיום לרשות המדענים. במשך כמעט עשור של מחקר, המדענים אספו עדויות, ואכן אותרה רשת של צינוריות עדינות מאוד בתוך רקמות ואיברי הגוף. לצינוריות קראו (Primo Vascular System (PVS. צינוריות אלו אינן כלי דם וגם אינן חלק ממערכת הלימפה. הצינוריות מכילות מרכיבי מערכת החיסון, חומצות גרעין חופשיות, הורמונים ואפילו תאי גזע. כיום כבר אין ספק שצינוריות אלו מהוות מבנים אנטומיים שלא היו ידועים עד כה. הקשר הישיר בין צינוריות אלו לבין מרידיאנים עוד לא הוכח סופית, אך כבר נאספות עדויות לחיזוק הטענה. על-פי מחקרים עדכניים, כשאנו מכניסים מחט בנקודות הדיקור, האות המכני והחשמלי מועבר לתאי מאסט הנמצאים בריכוזים גבוהים באזורים אלו. תאי מאסט מתכווצים ומשחררים היסטמינים שמגדילים את חדירות כלי הדם, משחררים סרוטונין שחשוב בשיכוך הכאב ומפעילים תאי גזע שעוזרים לעשות "התחל מחדש" לגוף.

דמיון מודרך

משרה רוגע והרפיה, ומקנה חוויה חזקה של טיפול. כמו כן, האיזון הרגשי באמצעים הטבעים כמו דיקור ודמיון מודרך משפרים את המצב הכללי. מחקרים הראו שתרגילי דמיון מודרך ומדיטציה מייצרים בגוף רמות גבוהות של מלטונין, הורמון השינה. איזון רמות המלטונין משרה איזון של הורמון סרוטונין שאחראי על מצב רוח ושמחה. בנוסף הוכח שדמיון מודרך ומדיטציה של 30 דקות במשך 8 שבועות מפחיתה את עוצמת הגירוי באיזורים במוח שקשורים לחרדה ולדחק שנפוצים מאוד בחיינו.

דיקור קוסמטי

דיקור קוסמטי יוצר שינויים ביולוגיים בגוף, מזין ותורם בהחייאה והתחדשות העור. הדיקור מחזק את תפקיד הממברנה ומשפר את גמישות העור. בסקירה של ספרות מדעית, נמצאו שני מחקרים שבוצעו ע"י קבוצה מקוריאה וקבוצה מיפן בשנים 2012 ו-2013. הקבוצה היפנית בדקה את השפעת דיקור הפנים על תכולת המים והשומן בתאי העור. לאחר סדרה של 5 דיקורים, אחת לשבוע, שבוצעה לשתי נשים, אחוז השומן עלה בשתיהן ואילו אחוז המים עלה רק במטופלת הצעירה יותר. זהו מחקר ראשוני, אך התוצאות מבטיחות ומזמינות המשך מחקר מעמיק יותר עם יותר משתתפים. הקבוצה הקוריאנית בדקה את השפעת הדיקור הקוסמטי על גמישות עור הפנים. במחקר השתתפו 27 נשים. הדיקור בוצע במשך שלושה שבועות. בשבועיים הראשונים, פעמיים בשבוע ובשבוע השלישי רק פעם אחת. גיל המשתתפות היה בין 40 ל-50 שנה. השינוי בגמישות העור נמדד בשיטה המקובלת ברפואה הפלסטית ונקראת Moire topography. ל-15 משתתפות היה שיפור משמעותי במדד זה. ל-12 מהמשתתפות לא היה שיפור כלל. המסקנה מן המחקר הראשוני היא שלשיטת הדיקור הקוסמטי יש פוטנציאל גדול. מן הקליניקה ידוע כי לדיקור יש אפקט מצטבר, כך שההתמדה לאורך זמן של כמה חודשים לפחות עם רצף קבוע בהחלט משפרת את המצב משמעותית.

bottom of page